TurkCoder.TK
Esenyurt Su Kaçağı Tespiti | Esenyurt Tesisat
0 532 636 91 15 | 0 850 532 91 64

Sosyal Medyada Biz}

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

esenyurt-su-tesisatcisi10

Bir bina içerisinde daire alınmadan önce bakılması kontrol edilmesi gereken en önemli sistemlerden bir tanesinin su tesisatı olduğunun altını çizmek gerekmektedir. Bir dairenin su tesisatı ne derece sağlam ise ortaya çıkacak olan sorunların o derece önü kesilmiş olur. Su tesisatları içerisinde en çok rastlanılan tür ise hiç kuşkusuz ki su kaçağıdır.Esenyurt Su Kaçağı Tespiti ekipleri vasıtası ile bu sorunun çok kolay bir biçimde çözülebileceğinin altını çizmek gerekmektedir. Su kaçağı tespiti sırasında kullanılan yöntemlerden tutun bu iş içerisinde çalışan kişilere kadar her şeyin profesyonel olması gerekmektedir. Su kaçağı tam manası ile ortadan kaldırılmazsa bundan sonraki aşamada ortaya çıkabilecek olan sonuçlar çok daha vahim olacaktır. Esenyurt Su Kaçağı Tespiti uzman ekipler ile çok kısa bir sure içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Kaçak Sebepleri

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti vasıtası ile boruların yapısında bulunan çatlakların yerleri çok kısa bir zaman aralığı içerisinde ortaya çıkarılabilir. Kaçak sebepleri binanın içerisinde bulunduğu duruma göre değişim gösterebilmektedir. Bu sebepler kısaca özetlenirse şu biçimde bir liste ile karşılaşılmaktadır;

  • Hava koşullarından dolayı boruların genişlemesi
  • Hava koşullarından dolayı boruların daralması
  • Gideri temizlemesi için işlem gören suyun yetersiz olması
  • Giderin yeterli aralıklar ile temizlenmiyor olması
  • Boruların eskimiş olması ve sürekli olarak kaçaklara sebebiyet vermesi
  • Boru bağlanma yerlerinin iyi bir biçimde bağlanmamış olması

Bu kaçak sebeplerinden hangisi geçerli olursa olsun Esenyurt Su Kaçağı Tespiti ekipleri tarafından sorunsuz bir biçimde ortadan kaldırılabilir.

Tespit Yöntemleri

Geçmiş senelerde tespit denilen bir kavram bu alanda kullanılmamaktaydı. Genel kırma işlemi ile bütün sistemin yenilenmesi sağlanmaktaydı.Esenyurt Su Kaçağı Tespiti ile genel kırma işlemine gerek duyulmamaktadır. Gelişen teknoloji ile su kaçaklarının kolay bir biçimde tespit edilmesi mümkün kılınmıştır. Genel kırma işleminin hem evde bulunan temizlik koşulları açısından hem de işlem sonucunda alınacak olan ücret bakımından çok yıpratıcı olduğunun altını çizmek gerekmektedir. Modern yöntemler ile yapılan tespit işlemlerinde ise şu metotlar kullanılmaktadır;

  • Renkli sıvı ile kaçak tespiti
  • Cihaz ile kaçak tespiti
  • Kamera ile kaçak tespiti
  • Makine ile kaçak tespiti

Bu yöntemler içerisinde en son piyasaya çıkarılan ürünün kameralı tespit cihazları olduğunun altını çizmek gerekmektedir. Bu cihazlar ile hiç zorluk çekmeden küçük bir kameranın borulara dahil edilmesi sonrasında Esenyurt Su Kaçağı Tespiti ekipleri tarafından nerede kaçak olduğu kısa bir süre içerisinde anlaşılmaktadır. Renkli sıvı ile kaçak tespiti vasıtası ile kaçakların nerede olduğunu anlamak için kaçakların sıcak su borusu tesisatında gerçekleşmesi gerekmektedir. Soğuk su tesisatı içerisinde gerçekleşse bile bu tesisatın içerisine sıcak suyun verilmesi gerekmektedir. Renkli sıvı ancak sıcak su içerisinde kendini gösterebilmektedir. Bu yöntem kullanılırken de net bir yer tespitinin yapılmayacağı ve cihaz ile yer tespiti yapmanın çok daha akıllıca olacağıEsenyurt Su Kaçağı Tespiti ekipleri tarafından belirtilmektedir.

Kimyasal Vasıtası İle Tamir

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti yapıldıktan sonra tamir aşamasına geçilmektedir. Bu tamirin yapılması için farklı yöntemler arasından bir seçim yapılması gerekmektedir. Çok kısa bir süre içerisinde onarımın gerçekleşmesin istiyorsanız Esenyurt Su Kaçağı Tespiti işleminden hemen sonra kimyasal ile tamir işlemine adım atmak gerekmektedir. 1e dört oranında su ile karıştırılarak uygulanabilen bu kimyasalın mutlak suret ile uzman kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir. Borularda zaman ile gerçekleşen veya zaten imal sırasında var olan çatlakların onarılması içim kimyasalların kullanılması en olası durumlar arasında bulunmaktadır.

31 Temmuz 2016
450 kez görüntülendi

 
Contact Person WhatsApp Tıkla
Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma    Beylikdüzü Su Tesisatçısı   Petek Temizliği    Beylikdüzü Tesisatçı