TurkCoder.TK
Su Kaçağı Tespiti Esenyurt | Esenyurt Tesisat
0 532 636 91 15 | 0 850 532 91 64

Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tespiti Esenyurt

Su Kaçağı Tespiti Esenyurt

Su Kaçağı Tespiti Esenyurt

Su kaçağı bütün tesisat sistemlerinde görülen ve tesisat sistemlerine büyük hasarlar veren bir tesisat arızasıdır. Su Kaçağı Tespiti Esenyurt bölgesinde de görülen ve yapıya büyük zarar veren tesisat arızasıdır. Esenyurt bölgesinde lüks yapılar oldukça fazla olmaktadır. Üstelik birçok yapı da yeni inşa edilmiştir. Fakat su kaçağı eski tesisat sistemlerinde ortaya çıktığı gibi yeni tesisat sistemlerinde de ortaya çıkmaktadır.  Eski tesisat sistemlerinde boruların bakımsızlığında ve yıpranmışlığından kaynaklanan su kaçağı problemi yeni tesisat sistemlerinde ise su basınçlarından ve usta hatalarından kaynaklanmaktadır. Tesisat sistemlerinin döşenmesi sırasında yüzey şekillerine göre meyil verilmeyen tesisat borularında bir süre sonra su akışlarının darbelerinden dolayı boru delinmeleri ve yıpranmaları yaşanmaktadır. Bu arızaların önüne geçmek için su saatlerine basınç düşürücü manometre takılması en iyi çözüm yolu olacaktır. Basınç düşürücü manometre tesisat sistemlerine giren su akışlarını düşürmekte ve tesisat sistemlerine zarar verilmesinin önüne geçilmektedir. Basınç düşürücü manometre aynı zamanda tesisat sistemlerine bağlı olarak çalışan makinelerin su alışlarında da koruma sağlayarak çamaşır ve bulaşık makinelerinin bozulmasının da önüne geçmektedir. Su Kaçağı Tespiti Esenyurt bölgesi işlemlerinde su kaçağı olan bölgenin tespit edilmesi ve onarım çalışmaları özetle şu şekilde olmaktadır.

Su Kaçağı Bulunmasının Ve Onarılmasının Yolu

  • Su Kaçağı Tespiti Esenyurt bölgesi çalışmalarında su kaçağı olan tesisat sistemlerinde ilk olarak akustik dinleme cihazları ile borudaki su sızıntısı olan yerler tespit edilmektedir. Duvarların üzerlerinden yapılacak olan bu dinleme işlemlerinde borudaki tüm hasarlı bölgeler noktasal olarak tespit edilmektedir.
  • Akustik dinleme cihazları ile tespit edilen bu su kaçak bölgelerine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek borularda oluşan delinmelerin ve çatlakların hasar boyutlarına bakılmaktadır. Kameralı cihazların sağladığı çok yüksek görüntü kaliteleri ile yapılacak işlemler hakkında ön fikir sahibi olunmaktadır.
  • Su Kaçağı Tespiti Esenyurt bölgesi hizmetlerinde kameralı görüntüleme sistemleri ile belirlenen bu hasarlara kimyasal boru kapatıcı ilaçlar uygulanmaktadır. Borunun iç yüzeyinde kaplama görevi gören bu kimyasal ilaçlar, su kaçak alanlarını tamamen kapatmakta ve su kaçağı sorununu önlemektedir.
  • Su Kaçağı Tespiti Esenyurt bölgesi işlemlerinde uygulanan bu hizmetlerde hiçbir şekilde kırma dökme işlemleri olmamakta ve kapatıcı ilaçlar sayesinde var olan sorunlar giderildiği gibi sonradan oluşacak olan su kaçakları da önlenmiş olmaktadır.

Kırma Dökme Olan Tesisat Tamiratları Günlerce Süren İşlemlerden Oluşmaktadır

esenyurt-su-kacagi-tespiti1

Su Kaçağı Tespiti Esenyurt bölgesinde cihaz sistemleri olmadan da tespit ve onarım işlemleri uygulayan tesisat firmaları bulunmaktadır. Bu tesisat firmaları borudaki su kaçaklarını bulmak için, kırıcı makineler ve matkaplar ile tesisat borularının geçtiği tüm duvarları ve fayansları kırarak kaçak araması yapmaya başlamaktadır. Yapılan bu kaçak araması işlemlerinde açığa çıkan su borularına tazyikli sular basılmaktadır. Basınçlı sulara maruz kalan tesisat borusunda kaçak olan yerlerden sızma olunca su kaçağı alanları da bulunmuş olmaktadır. Bulunan bu su kaçak alanlarına ya kaynak işlemi uygulanmaktadır, ya da hasarlı boru bölgeleri değiştirilmektedir. Su Kaçağı Tespiti Esenyurt bölgesinde böyle sunulan bir işlemde ise son derece olumsuz durumlar söz konusu olmaktadır.

Tesisat Firması Seçimlerinde Doğru Karar Vermek Yapının Değerini Korur

Su Kaçağı Tespiti Esenyurt bölgesinde cihaz sistemleri olmadan yapıldığında ilk olarak yapılarda kırma dökme işlemleri ortaya çıkmaktadır. Bu kırma dökme işlemlerinde tüm yaşamsal düzenler bozulmakta, evlerin her köşesi ve eşyalar inşaat atıklarından dolayı kirlenmekte ve temizlenmesi çok zor olmaktadır. Ayrıca uzun süren bu su kaçağı onarımı işlemlerinde çok yüksekte tamirat masrafları çıkmaktadır. Ayrıca cihaz kullanımı olmadan yapılan SuKaçağı Tespiti Esenyurt bölgesindeki tamiratlarda kırılan yerlerin fayanslarının aynı desen ve modelde bulunması çok zor olmaktadır. Bu yüzden de mevcut olan fayanslardan farklı desenlerde fayanslar kullanılmaktadır. Bu da evlerin görsel algısını bozmakta ve değerlerini düşürmektedir. Bu yüzden de hem su kaçağı bulma ve onarımında hem de tüm tesisat işlemlerinde cihaz kullanımı olan tesisat firmalarının seçilmesi en akıllı çözüm olacaktır.

31 Temmuz 2016
469 kez görüntülendi

 
Contact Person WhatsApp Tıkla
Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma    Beylikdüzü Su Tesisatçısı   Petek Temizliği    Beylikdüzü Tesisatçı