Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti sorun alanları oldukça fazladır. Kimi tesisatın tıkanma sorunları, kimisinin de taşma sorunları vardır. Fakat bu sorunların en derini ve zararlısı su kaçaklarıdır.Esenyurt Su Kaçağı Tespiti için özel cihazlar geliştirmiştir. Bu cihazlar, sayesinde çoğu insanımızın uğraşmak zorunda olmadığı ve yanlış bildiği su kaçakları bulma işlemlerinden kurtulmalarını sağlamaktadır. Esenyurt Su Kaçağı Tespiti bu anlamda önemli bir işleve sahip olarak, su kaçakları sorunlarında büyük bir dert sinyalini en güzel bir çalışma içerisinde gerçekleştirmektedir.

 • Su Kaçaklarının etkisi büyüktür ve kısa sürede önlem alınması gerekir.
 • Önlem alınmazsa, sürekli olarak bir binada yıpranma ve alt katlara su damlamaları gerçekleşir. Kimi zaman bu sızıntılar elektrik sistemini dahi çökertmektedir.
 • Sürekli yüksek fatura gelir ve kullanmadığınız suların parasını da ödemek sorunda kalırsınız.
 • Ayrıca su kaçağının olduğu yer her zaman için sorunun oradan kaynaklandığını göstermez. Çünkü binanın iç sıvası ve düzeni bir tesisattaki çatlaktan sızan suyu çok farklı yerlere taşıyabilir ve zayıf alandan dökülmesine neden olabilir.

İşte tam bu sorunlar için Esenyurt Su Kaçağı Tespiti konusunda adım adım kırarak suyun izini takip etmek değil, tüm tesisatı inceleyerek su sızıntısının yerini bulmaktadır. Bu sayede etkili ve başarılı olarak gerçekleştirmiş olduğu hizmette, su kaçaklarından en ufak bir iz dahi kalmamaktadır. Sorunun ana kaynağı yani su sızıntısına neden olan tesisat bulunarak direk olarak müdahale edilmektedir.

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti
Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Bulma

Esenyurt Su Kaçağı Bulma, su kaçaklarına önlem alınmadığında bazı sorunların çok zararlı etmenleri olabileceğini kaydetmiştir. Bu sorunların her biri su kaçakları konusunda ciddi anlamda bir zarar veren etmenlerin oluşmasına neden olmaktadır. Su kaçaklarına zamanında önlem alınmazsa ve üzerinde düşülmezse;

 • Binayı içten içe sürekli çürüten ve zayıflatan sorunlarla karşılaşılır,
 • Sıvaların dökülmelerine neden olan etmenler patlak vermeye başlar,
 • Duvarda çeşitli renk değişimleri ve sarımsı bir kabarık oluşur,
 • Duvarlar ve tavanlarda terlemeler meydana gelir,
 • Zamanla küflenmeler olur,
 • Özellikle gider borularında bir sızıntı olduğunda etrafa yayılan pis koku hayatı çekilemez kılabilir,
 • Bir apartman dairesinde üst komşuysanız alt katınızdaki komşunuza su damlamaları gerçekleşir.

Bu sorunların her biri günümüzde yaşanmış ve Esenyurt Su Kaçağı Bulma  ile su kaçakları başarılı bir şekilde bulunarak onarılmıştır. Bu sayede bazı sorunlar daha oluşmadan müdahale yapılabilmiştir. Etkili bir çalışmanın neticesinin olumlu sonuçları Esenyurt Su Kaçağı Bulma ile düzeltilmiştir.

Su Kaçağı Tespiti Esenyurt

Su Kaçağı Tespiti Esenyurt iki yöntemi vardır. Geleneksel yöntemler ve Modern yöntemler. Bu her iki yöntemin birbirinden ayrılan etmenleri büyüktür. Çünkü geleneksel yöntemler ile su kaçağı tespiti yapılmaya çalışıldığında, evin tam anlamıyla bazı bölümlerinin inşaat haline geldiği görülmektedir. Ayrıca sorun bulunana kadar bir tesisatçı birkaç tuğlayı daha parçalamaktan da geri kalmayacaktır.

Esenyurt Su Tesisatçısı Modern yöntemde ise Su Kaçağı Tespiti Esenyurt yaptığı modern cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazların her biri suya ve suyun hareketlerine duyarlı bir şekilde geliştirilmiştir. Ayrıca bu cihazları kullanan tesisatçıları da kulakları ve gözleri, suyun hareketlerinin ne denli bir cevap verebileceğini de iyi tespit etmektedir. Bu sayede, nem ölçer cihazları, tespit dedektörleri, ultrasonik dinleme cihazları ve kameralı sistemler ile, kırmadan, dökmeden herşeyin yerine kalmasını sağlayarak su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Uzun zamandan beri Su Kaçağı Tespiti bu modern cihazlar ve bu modern cihazlara uyumlu tesisatçılar ile hizmet vermektedir. Böylece yaşanabilecek sorunlarında Su Kaçağı Tespiti  işlemleriyle,  başarılı bir şekilde  su sızıntılarının üstesinden gelinmektedir

Su Kaçağı Bulma Esenyurt

Su Kaçağı Bulma Esenyurt bütün tesisat sistemlerinde görülen ve tesisat sistemlerine büyük hasarlar veren bir tesisat arızasıdır.Su Kaçağı Bulma Esenyurt bölgesinde de görülen ve yapıya büyük zarar veren tesisat arızasıdır. Esenyurt bölgesinde lüks yapılar oldukça fazla olmaktadır. Üstelik birçok yapı da yeni inşa edilmiştir. Fakat su kaçağı eski tesisat sistemlerinde ortaya çıktığı gibi yeni tesisat sistemlerinde de ortaya çıkmaktadır.  Eski tesisat sistemlerinde boruların bakımsızlığında ve yıpranmışlığından kaynaklanan su kaçağı problemi yeni tesisat sistemlerinde ise su basınçlarından ve usta hatalarından kaynaklanmaktadır. 

Tesisat sistemlerinin döşenmesi sırasında yüzey şekillerine göre meyil verilmeyen tesisat borularında bir süre sonra su akışlarının darbelerinden dolayı boru delinmeleri ve yıpranmaları yaşanmaktadır. Bu arızaların önüne geçmek için su saatlerine basınç düşürücü manometre takılması en iyi çözüm yolu olacaktır. Basınç düşürücü manometre tesisat sistemlerine giren su akışlarını düşürmekte ve tesisat sistemlerine zarar verilmesinin önüne geçilmektedir. Basınç düşürücü manometre aynı zamanda tesisat sistemlerine bağlı olarak çalışan makinelerin su alışlarında da koruma sağlayarak çamaşır ve bulaşık makinelerinin bozulmasının da önüne geçmektedir. Su Kaçağı Bulma Esenyurt bölgesi işlemlerinde su kaçağı olan bölgenin tespit edilmesi ve onarım çalışmaları özetle şu şekilde olmaktadır.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Esenyurt

 • Kameralı Su Kaçağı Tespiti Esenyurt bölgesi çalışmalarında su kaçağı olan tesisat sistemlerinde ilk olarak akustik dinleme cihazları ile borudaki su sızıntısı olan yerler tespit edilmektedir. Duvarların üzerlerinden yapılacak olan bu dinleme işlemlerinde borudaki tüm hasarlı bölgeler noktasal olarak tespit edilmektedir.
 • Akustik dinleme cihazları ile tespit edilen bu su kaçak bölgelerine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek borularda oluşan delinmelerin ve çatlakların hasar boyutlarına bakılmaktadır. Kameralı cihazların sağladığı çok yüksek görüntü kaliteleri ile yapılacak işlemler hakkında ön fikir sahibi olunmaktadır.
 • Kameralı Su Kaçağı Tespiti bölgesi hizmetlerinde kameralı görüntüleme sistemleri ile belirlenen bu hasarlara kimyasal boru kapatıcı ilaçlar uygulanmaktadır. Borunun iç yüzeyinde kaplama görevi gören bu kimyasal ilaçlar, su kaçak alanlarını tamamen kapatmakta ve su kaçağı sorununu önlemektedir.
 • Kameralı Su Kaçağı Tespiti  bölgesi işlemlerinde uygulanan bu hizmetlerde hiçbir şekilde kırma dökme işlemleri olmamakta ve kapatıcı ilaçlar sayesinde var olan sorunlar giderildiği gibi sonradan oluşacak olan su kaçakları da önlenmiş olmaktadır.
Esenyurt Su Kaçağı Bulma
Esenyurt Su Kaçağı Bulma

Esenyurt Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Kameralı Su Kaçağı Tespiti bölgesinde cihaz sistemleri olmadan da tespit ve onarım işlemleri uygulayan tesisat firmaları bulunmaktadır. Bu tesisat firmaları borudaki su kaçaklarını bulmak için, kırıcı makineler ve matkaplar ile tesisat borularının geçtiği tüm duvarları ve fayansları kırarak kaçak araması yapmaya başlamaktadır.Esenyurt Kameralı Su Kaçağı Tespiti Yapılan bu kaçak araması işlemlerinde açığa çıkan su borularına tazyikli sular basılmaktadır. Basınçlı sulara maruz kalan tesisat borusunda kaçak olan yerlerden sızma olunca su kaçağı alanları da bulunmuş olmaktadır. Bulunan bu su kaçak alanlarına ya kaynak işlemi uygulanmaktadır, ya da hasarlı boru bölgeleri değiştirilmektedir. Esenyurt Kameralı Su Kaçağı Bulma bölgesinde böyle sunulan bir işlemde ise son derece olumsuz durumlar söz konusu olmaktadır.

Su Kaçak Tespiti Esenyurt

Su Kaçak Tespiti Esenyurt bölgesinde cihaz sistemleri olmadan yapıldığında ilk olarak yapılarda kırma dökme işlemleri ortaya çıkmaktadır. Bu kırma dökme işlemlerinde tüm yaşamsal düzenler bozulmakta, evlerin her köşesi ve eşyalar inşaat atıklarından dolayı kirlenmekte ve temizlenmesi çok zor olmaktadır. Ayrıca uzun süren bu su kaçağı onarımı işlemlerinde çok yüksekte tamirat masrafları çıkmaktadır. Ayrıca cihaz kullanımı olmadan yapılan Su Kaçak Tespiti Esenyurt bölgesindeki tamiratlarda kırılan yerlerin fayanslarının aynı desen ve modelde bulunması çok zor olmaktadır. Bu yüzden de mevcut olan fayanslardan farklı desenlerde fayanslar kullanılmaktadır.Su Kaçak Tespiti Esenyurt Bu da evlerin görsel algısını bozmakta ve değerlerini düşürmektedir. Bu yüzden de hem su kaçağı bulma ve onarımında hem de tüm tesisat işlemlerinde cihaz kullanımı olan tesisat firmalarının seçilmesi en akıllı çözüm olacaktır.

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır Bir bina içerisinde daire alınmadan önce bakılması kontrol edilmesi gereken en önemli sistemlerden bir tanesinin su tesisatı olduğunun altını çizmek gerekmektedir. Bir dairenin su tesisatı ne derece sağlam ise ortaya çıkacak olan sorunların o derece önü kesilmiş olur. Su tesisatları içerisinde en çok rastlanılan tür ise hiç kuşkusuz ki su kaçağıdır.Esenyurt Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ekipleri vasıtası ile bu sorunun çok kolay bir biçimde çözülebileceğinin altını çizmek gerekmektedir. Su kaçağı tespiti sırasında kullanılan yöntemlerden tutun bu iş içerisinde çalışan kişilere kadar her şeyin profesyonel olması gerekmektedir. Su kaçağı tam manası ile ortadan kaldırılmazsa bundan sonraki aşamada ortaya çıkabilecek olan sonuçlar çok daha vahim olacaktır.Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır uzman ekipler ile çok kısa bir sure içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Esenyurt Su Kaçağı

Esenyurt Su Kaçağı vasıtası ile boruların yapısında bulunan çatlakların yerleri çok kısa bir zaman aralığı içerisinde ortaya çıkarılabilir. Kaçak sebepleri binanın içerisinde bulunduğu duruma göre değişim gösterebilmektedir. Bu sebepler kısaca özetlenirse şu biçimde bir liste ile karşılaşılmaktadır;

 • Hava koşullarından dolayı boruların genişlemesi
 • Hava koşullarından dolayı boruların daralması
 • Gideri temizlemesi için işlem gören suyun yetersiz olması
 • Giderin yeterli aralıklar ile temizlenmiyor olması
 • Boruların eskimiş olması ve sürekli olarak kaçaklara sebebiyet vermesi
 • Boru bağlanma yerlerinin iyi bir biçimde bağlanmamış olması

Bu kaçak sebeplerinden hangisi geçerli olursa olsun Esenyurt Su Kaçağı ekipleri tarafından sorunsuz bir biçimde ortadan kaldırılabilir.

Su Kaçağı Tespiti Esenyurt
Su Kaçağı Tespiti Esenyurt

Esenyurt Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Esenyurt Su Kaçağı Tespit Yöntemleri Geçmiş senelerde tespit denilen bir kavram bu alanda kullanılmamaktaydı. Genel kırma işlemi ile bütün sistemin yenilenmesi sağlanmaktaydı.Esenyurt Su Kaçağı Tespit Yöntemleri ile genel kırma işlemine gerek duyulmamaktadır. Gelişen teknoloji ile su kaçaklarının kolay bir biçimde tespit edilmesi mümkün kılınmıştır. Genel kırma işleminin hem evde bulunan temizlik koşulları açısından hem de işlem sonucunda alınacak olan ücret bakımından çok yıpratıcı olduğunun altını çizmek gerekmektedir. Modern yöntemler ile yapılan tespit işlemlerinde ise şu metotlar kullanılmaktadır;

 • Renkli sıvı ile kaçak tespiti
 • Cihaz ile kaçak tespiti
 • Kamera ile kaçak tespiti
 • Makine ile kaçak tespiti

Bu yöntemler içerisinde en son piyasaya çıkarılan ürünün kameralı tespit cihazları olduğunun altını çizmek gerekmektedir. Bu cihazlar ile hiç zorluk çekmeden küçük bir kameranın borulara dahil edilmesi sonrasında Esenyurt Su Kaçağı Tespit Yöntemleri ekipleri tarafından nerede kaçak olduğu kısa bir süre içerisinde anlaşılmaktadır. Renkli sıvı ile kaçak tespiti vasıtası ile kaçakların nerede olduğunu anlamak için kaçakların sıcak su borusu tesisatında gerçekleşmesi gerekmektedir. Soğuk su tesisatı içerisinde gerçekleşse bile bu tesisatın içerisine sıcak suyun verilmesi gerekmektedir. Renkli sıvı ancak sıcak su içerisinde kendini gösterebilmektedir. Bu yöntem kullanılırken de net bir yer tespitinin yapılmayacağı ve cihaz ile yer tespiti yapmanın çok daha akıllıca olacağı Esenyurt Su Kaçağı Tespit Yöntemleri ekipleri tarafından belirtilmektedir.

Esenyurt Kimyasal İlaç İle Su Kaçağı Tamiri

Esenyurt Kimyasal İlaç İle Su Kaçağı Tamiri yapıldıktan sonra tamir aşamasına geçilmektedir. Bu tamirin yapılması için farklı yöntemler arasından bir seçim yapılması gerekmektedir. Çok kısa bir süre içerisinde onarımın gerçekleşmesin istiyorsanız Esenyurt Kimyasal İlaç İle Su Kaçağı Tamiri işleminden hemen sonra kimyasal ile tamir işlemine adım atmak gerekmektedir. 1e dört oranında su ile karıştırılarak uygulanabilen bu kimyasalın mutlak suret ile uzman kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir. Borularda zaman ile gerçekleşen veya zaten imal sırasında var olan çatlakların onarılması içim kimyasalların kullanılması en olası durumlar arasında bulunmaktadır.

Esenyurt Tesisat Tamiri

 • Esenyurt Mutfak Lavabo Kanal Açma
 • Esenyurt Tesisatçı
 • Esenyurt Petek Temizleme
 • Esenyurt Petek Temizliği
 • Esenyurt Lavabo Tıkanıklığı Tespit Tamiri
 • Esenyurt Mutfak Tıkanıklığı Tespit Tamiri
 • Esenyurt Noktasal Su Kaçağı Tespiti
 • Esenyurt Petek Temizleme Hizmeti
 • Esenyurt Pimaş Açma
 • Esenyurt Tıkanıklık Açma
 • Esenyurt Tuvalet Tıkanıklığı Açma
 • Esenyurt Lavabo Tıkanıklığı Açma
 • Esenyurt Mutfak Tıkanıklığı Açma
 • Esenyurt Kombi Montajı
 • Esenyurt Kombi Servisi
 • Esenyurt Kombi Tamiri
 • Esenyurt Musluk Batarya Klozet Tamiri
 • Esenyurt Klozet Musluğu Tamiri
 • Esenyurt Duşakabin Tamiri
 • Esenyurt Su Kaçağı Tespiti
 • Esenyurt Su Kaçağı Bulma
 • Esenyurt Kameralı Su Kaçağı Tespiti
 • Esenyurt Klozet Sifonu Tamiri
 • Esenyurt Petek Yıkanması
 • Esenyurt Şohben Montajı Yer Değiştirme
 • Esenyurt Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Esenyurt Mutfak,Banyo Lavabo Gider Tıkanıklığı
 • Esenyurt Tadilat
 • Esenyurt Sıhhi Tesisat Tamir İşlemleri
 • Esenyurt Gömme Rezervuar Tamiri
 • Esenyurt Kalorifer Tesisatı Tamir İşlemleri
 • Esenyurt Klozet Musluğu
 • Esenyurt Duşakabin Tamiri Ve Montaj İşlemleri
 • Esenyurt Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri İşlemleri
 • Esenyurt Mutfak Ve Lavabo Kanal Açma İşlemleri
 • Esenyurt Tuvalet Gider Tıkanıklığı Tespiti Ve Tamiri İşlemleri
 • Esenyurt Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Tespiti Ve Tamiri İşlemleri
 • Esenyurt Klozet Sifonu Tamir İşlemleri
 • Esenyurt Klozet Musluğu Tamir İşlemleri
 • Esenyurt Kombi Montajı Ve Tamir İşlemleri
 • Esenyurt Mutfak Tamiri Tadilat İşleri Ve Klozet Tıkanıklığı Tamiri İşlemleri
 • Esenyurt Elektrikçi
 • Esenyurt Elektrik Tamircisi
 • Esenyurt Elektrik Tesisatçısı
 • Esenyurt Elektrikci
 • Esenyurt Doğalgazcı
 • Esenyurt Doğalgaz
 • Esenyurt Doğalgaz Tesisatçısı
 • Esenyurt Su Tesisatçıları
 • Esenyurt Su Tesisat Servisi
 • Esenyurt Su Tesisat Ustası
 • Esenyurt Sıhhi Tesisatçı
Servis Adı İşlem Süresi Servis Ücreti

Su Kaçağı Tespiti
30 ile 60 Dakika Ortalama 150 TL

Su Kaçağı Onarımı
1 Saat Ortalama 200 TL

Tıkanıklık Açma
15 ile 60 Dakika Ortalama 150 TL

Petek Temizliği
60 Dakika Ortalama 150 TL

Tesisat Servisi
30 Dakika Ortalama 70 TL

Klozet İç Takım Değişimi
45 Dakika Ortalama 200 TL

Kombi Servisi
30 Dakika Ortalama 70 TL

Elektrik Servisi
30 Dakika Ortalama 70 TL

Batarya (armatür)Değişimi
20 Dakika Ortalama 70 TL

Keşif
2 Saat Ortalama Ücretsiz

Servislerimizin Faydaları

Evinizde Veya İşyerinizde Su Tesisatı,Elektrik,Doğalgaz,Tıkanıklık veya Kombi Arızasına Benzer Sorunlarmı Var?

  Esenyurt Su Kaçağı Tespiti
  Esenyurt Tıkanıklık Açma
 Esenyurt Su Tesisatçısı
  Esenyurt Kombi Tamiri
  Esenyurt Elektrikçi


Kameralı Ve Akustik Son Teknoloji Harikası Cihazlarımız İle Su Kaçaklarını Noktasal Olarak Tespit Ediyor Ve Minimum Hasarla Onarımını Gerçekleştiriyoruz.

Kameralı Ve Robotik Son Teknoloji Harikası Cihazlarımız İle Evinizde veya Konutunuzda Oluşan Her Türlü Gider Tıkanıklıklarını Tesisatınıza Zarar Vermeden Açıyoruz.

Son Teknoloji Harikası Cihazlarımız Ve Alanında Uzman Personelimiz İle Her Türlü Tesisat Sorunlarınızı Minimum Hasarla Çözüme Kavuşturuyoruz.

Son Teknoloji Harikası Cihazlarımız Ve Kimyasal İlaç İle Konutunuzdaki Isınmayan Peteklerin Isınmasını Sağlıyor %35 lere Varan Isı Tasarrufu Sağlıyoruz.

Son Teknoloji Harikası Cihazlarımız Ve Alanında Uzman Personelimiz İle Evinizdeki Veya İş Yerinizdeki Her Türlü Elektrik Sorunlarını Profesyonel Ve Ekonomik Bir Şekilde Çözüme Kavuşturuyoruz.

Son Teknoloji Harikası Cihazlarımız Ve Alanında Uzman Personelimiz İle Evinizdeki Veya İş Yerinizdeki Her Türlü Kombi Arıza Sorunlarını Profesyonel Ve Ekonomik Bir Şekilde Çözüme Kavuşturuyoruz.